Uudis 2


28. jaanuaril kutsusid Vao külalistemaja omanikud Urmas Jalakas ning Tarmo ja Epp Säga ehk OÜ Taur Külalistemajad enda juurde uudistajaid. Eesmärgiks anda kõigile aimu sellest, mida pooleteise aasta jooksul Vao külas

üheksakümnendate algusest tühjalt seisnud korrusmajaga ette võetud. Tulemus oli vaatamist väärt.

Vao Põlduri omanikud Urmas Jalakas ja Tarmo Säga ostsid Koeru Kommunaalilt 2008. aastal sümboolse hinna eest juba 90ndate algusest seisma jäänud tühja kortermaja.

„Vaatepilt oli tookord õõvastav – kõik, mis vähegi oli ära viidav või lõhutav, oli ka viidud või lõhutud. Kelder oli täis tohutut sodi, majast olid alles vaid kandvad seinad ja katus. Ega mina küll algul uskunud, et sellest hoonest on võimalik midagi üles ehitada. Lihtsam ja odavam oleks olnud lammutada,“ kõneles Urmas Jalakas.

Õnneks on sõber Tarmol abikaasa Epp, kes paljude ettevõtmiste algatajana meeste mõtted projektiks vormis ning seejärel läkski juba ehituseks.

 Seitse aastat Põlvamaal Oru turismitalu pidajana oli ka tema algul veidi kahtlev, kuid siis tekkis huvi – kas saan asja käima. Nüüdseks on majja koos PRIA abiga paigutatud ehituseks üle 200 000 euro, tutvutud ümbruskonna turismiettevõtjatega, pandud reklaami maaturismileheküljele internetis, võetud ühendust Järvamaa i- punktiga jne.

„Meie edu pant on, kui ümbruskonna ettevõtjad ja Kesk-Eestis liikuvad kodumaised ning välisturistid teavad, et siin saab vajadusel kaasaegses 60 ruutmeetrises konverentsisaalis seminare pidada, ööbida, süüa ja lisaks tutvuda ümbruskonna vaatamisväärsustega.

Siinkandis tegutsevad Kilplaste teemapark, Järva-Jaani vald oma seitsme muuseumiga, Ervitamõis jms.

Arvan, et päris põnev  oleks ehk paljudele šokiteraapiana endise sovhoosikülaga tutvuda, ka lähedal asuvatele Norra allikatelevõiks külalisi viia,“ kõnelesplaanidest Epp Säga. Tema sõnul on majja võimalik majutada koos lisakohtadega kuni 40 inimest.

Odavaim ööbimine maksab 15 eurot, sviit perele ööpäevaks kuni 80. Kasutada on mugavad pesemisvõimalused, mõeldud on eraldi lemmikloomaga rändajale ning puuetega inimestele. Ruumi saab hubasemaks teha, kui oma toas

kaminas tuli läita.

Peab ütlema, et kuigi külaskäigu ajal oli väljas juba 15 kraadi külma, oli maja igas korteris väga soe ja kaminasoojust vist ei vajaks keegi. Urmas Jalakas demonstreeris uhkusega keldrikorrusele ehitatud pellet-kütte katelt.

 „Kuu aega oleme maja kütnud, nagu näete – tuhka on vaid ämbritäie jagu!“ osutas ta väiksele tuhahunnikule nurgas. Jalaka sõnul läks kogu maja küttesüsteem maksma koos radiaatoritega umbes 30 000 eurot ja peaks ära tasuma juba 7

aastaga. Kogu maja ehk 12 korteri kütmine maksab kuus umbes neli-viissada eurot.

Väga rahul on ettevõtjad ka ehitusfirma OÜ RV Tööd meeste tööga ning sisekujundaja näpunäidetega. Kõik on toon-toonis, põnev lahendus on näiteks tapeetlaes. Külalistepäevaks oli täielikultsisustatud üks korteritest.

Ettevõtjate sõnul kulges töö üsna tõrgeteta, abiks olid koristustöödel kohalikud inimesed.

„Nüüd on tuldud ja küsitud, kas omale sellist korterit ei saaks üürida ja hoopis siia kolida,“ sõnas Urmas Jalakas. Siiski püütakse jääda praegu turiste ootama. Esialgu kuulutatakse välja perenaiseadministraatori ja administraator-

teenindaja töökoha konkurss.

Võib-olla hiljem lisandub veel mõne töökäe vajadus.

KOERU KAJA

 

KOERU VALLA AJALEHT

 

Veebruar

2012

Nr 248

Video


Facebook
Kontakt

Taur Külalistemajad OÜ
Telefon: +372 529 1733
E-mail: vao@kylalistemaja.eu

Soo tee 4, Vao küla, Koeru vald,
73003, Järvamaa, Eesti

Vao Külalistemaja