Külastuskaart koos tähiste ning asukohtadega
leiate Järvamaa ja Tartu külastuskeskustest, Vao külalistemajast, Kilplaste Teemapargist, Matkapesast. Piirkonda turundab Looduskaar

 

Norra-Oostriku allikad

Endla Looduskaitseala lääneosas on 11 allikate rühma ligi 40 allikaga. Need veerohked karstiallikad avanevad Pandivere kõrgustiku nõlval.
Huvitav teada: Norra allikast 1936. aastal korraldatud mõõtmistel üllatas allikas tulemusega, lastes välja voolata 360 liitrit sekundis ehk siis 36 ämbritäit vett ühes sekundis Sopa allika kuuemeetrise läbimõõduga allikalehtri sügavus on 4,8 meetrit Oostriku allikast paremaks veemängu vaatlemiseks on allika kaldale tehtud puust purded.

 

Merja linnamägi

Kaunid vaated ümbritsevale Eesti loodusele. Merjast, kui ühest olulisemast pelgupaigast on juttu teiinud Jaan Jung, kes märgib, et see pole olnud ainuüksi põlis-Järvamaa põgenike pelgupaik ordurüütlite eest, vaid ka tuntud keskus, kus toimusid arupidamised. Sellele viitab ka üks Taani hindamisraamatu eestindajatest P.Johanson, kes märgib, et linnamäel olnud nõupidamiste, aga ka põgenike tarvis suurem maja (rünnakud toimusid Henriku kroonika järgi ju talvel).

Info pärit: http://www.nahkanuia.net/?p=101

 

Väinjärv

Järvamaa suurim järv, Väinjärv, asub nelja kilomeetri kaugusel Koerust, Pandivere kõrgustiku lõunaserval keset Eestit. Väinjärve pindala on 41,5 ha ning sügavus ulatub kohati kuni 11,5 meetrini. Väinjärve põhjakaldal on korrastatud supelrand ja ujumiskoht, vettehüppetorn ja paadilaenutus. Väinjärve ääres on suur telkimisala ja lõkkekohaga varustatud puhkekoht. Iga aasta augustis peetakse Väinjärvel uhket veepidu. Väinjärv on ka kalastajate meelispaik.

 

Endla Riiklik Looduskaitseala

Endla looduskaitseala asub Pandivere kõrgustiku lõunaosas. Kaitseala suurus on 10 110 hektarit. Kaitseala territooriumil pesitseb umbes 180 liiki linde, 42 liiki imetajaid, taimeliike on sealt leitud umbes 450.Aastast 1997 kuulub Endla looduskaitseal Ramsari alade hulkanimekirja.

 

Vaata ka:

– Rõhu Umbjärv

– Ramma künnapuu

– Karinu paemurd ja küla

– Järva-Jaani tehisjärv

 

Ajaloolised vaatamisväärsused:

-Eesti vabadussõja mälestusmärk Müüsleris

-Schillingite kabel

-Järva-Jaani kirik

-Järva-Peetri kirik

-Koeru kirik

-Koeru kõrts-postijaam

-Aruküla mõis

-Ervita mõis

-Ervita tuuleveski ja möldrimaja

 

www.facebook.com/looduskaar

 

 

 

Video


Kontakt

Taur Külalistemajad OÜ
Telefon: +372 529 1733
E-mail: vao@kylalistemaja.eu

Soo tee 4, Vao küla, Koeru vald,
73003, Järvamaa, Eesti

Vao Külalistemaja